Roland Garros: Djokovic magabiztosan menetel

A junioroknál Valkusz Máté kiesett

Sport
  • 2016.06.02. - 17:26

A világranglistát vezető Novak Djokovic bejutott a legjobb négy közé a francia nyílt teniszbajnokságon.

A szerb játékos az esőszünetekkel tarkított csütörtöki programban rendezett negyeddöntős meccsét két óra hat perc alatt, három szettben nyerte meg a cseh Tomas Berdych ellen.

Az első helyen kiemelt Djokovic ellenfele a négy között az osztrák Dominic Thiem lesz, aki játszmahátrányból győzte le a belga David Goffint.

A juniorok mezőnyében az utolsóként állva maradt magyar, a fiúknál második helyen kiemelt Valkusz Máté búcsúzott a nyolcaddöntőben, mivel 6:4, 6:1-re kikapott a 14-edikként rangsorolt argentin Genaro Alberto Olivieritől.

Eredmények, negyeddöntő: férfiak:
Djokovic (szerb, 1.)-Berdych (cseh, 7.) 6:3, 7:5, 6:3
Thiem (osztrák, 13.)-Goffin (belga, 12.) 4:6, 7:6 (9-7), 6:4, 6:1

Reklám