A legtöbb nyugat-európai labdarúgó-bajnokságban február 1-jén lezárult az átigazolási időszak. Ahogy az télen lenni szokott, nagy üzlet ezúttal sem köttetett, de ennyit még sosem költöttek egy szezonban az angol klubok.
Érdekes módon a legtöbb pénzt Angliában a Stoke City adta ki azzal, hogy az átigazolási hajrá utolsó napján megvette a középpályás Giannelli Imbulát az FC Portótól 18,3 millió fontért. Ez az összeg egyébként klubrekord is egyben. Britannia „bronzérmese” az Everton lett, amely 13,5 millió fontért szerződtette Oumar Niassét a Lokomotiv Moszkvától. A Premier League legnagyobb klubjai viszonylag passzívak voltak a téli átigazolási piacon. Ugyanakkor a Deloitte könyvvizsgáló cég szerint ennyit még sosem költöttek a PL-klubok játékosvásárlásra, a futballtörténelem során most először lépték át az egymilliárd fontos, vagyis csaknem négyszáztízmilliárd forintos határt.
Németországban az utolsó napon a Bayern München 2,5 millió euróért kölcsönvette a Szpartak Moszkvától a tizennégyszeres német válogatott Serdar Tascit. Ha a huszonnyolc éves hátvéd beválik, a nyáron tízmillió euróért végleg a bajoroké lehet. Tegnap került napvilágra, hogy elfogyott a pénz Dzsudzsák Balázs egyesületénél, a török Bursaspornál. A klub elnöke, Ali Ay közölte, hogy tizenkilencmillió eurós tartozást halmoztak fel.



