Pedrosa a szezon végén elhagyja a Hondát

A 32 esztendős klasszis 17 szezon után távozik a csapattól

Sport
  • 2018.06.05. - 14:51

A spanyol Dani Pedrosa távozik a Honda csapatától a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei szezonjának végén.

A japán gyár kedden jelentette be, hogy a 32 éves versenyzővel 17 év után elválnak útjaik.

"Az életben néha szükség van új kihívásokra, s azt hiszem, most jött el az ideje annak, hogy váltsak" - nyilatkozta Pedrosa, aki 2003-ban a 125, majd 2004-ben és 2005-ben a 250 kcm-es kategóriában nyert vb-címet. A királykategóriában, a MotoGP-ben nem tudott a pontverseny élén zárni, ám háromszor végzett a második és háromszor a harmadik helyen.

Reklám