Öt vereség után nyert a Brooklyn Chicagóban

Kosárlabda

Sport
  • 2015.12.23. - 01:13

A Chicago Bulls otthonában szakította meg öt vereségből álló rossz sorozatát a Brooklyn Nets az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA).

A liga egyik legrosszabb mutatójával rendelkező csapatának legeredményesebb játékosa a 21 pontot dobó center, Brook Lopez volt, aki már hét éve erősíti klubját. Ez volt a Nets szezonbeli nyolcadik győzelme (105-102), amelyből mindössze kettő született idegenben.

 A mezőny második legjobban teljesítő együttese, a San Antonio Spurs folytatta hibátlan hazai sorozatát: az Indiana Pacers legyőzésével (106–92) már 16 meccs óta veretlen otthon. A 2014-es döntő legértékesebb játékosának, illetve az előző szezon legjobb védekezőjének választott Kawhi Leonard 24 ponttal és öt gólpasszal járult hozzá a sikerhez. A Portland sorozatban a negyedik vereségét könyvelte el, legyőzője, az Atlanta viszont megszakítás nélkül a negyedik sikerét (106–97) ünnepelhette.
Reklám