Öt éremmel második lett a magyar válogatott a kontinensbajnokságon

Öttusa-Európa-bajnokság

Sport
  • 2018.07.25. - 00:20

A hazai szurkolók örömére öttusázóink öt érmet nyertek a székesfehérvári Európa-bajnokságon, s így az öt számban győztes franciák mögött a második helyen végeztek az éremtáblázaton.

A női és férfi szakág is egy-egy egyéni és csapatérmet szerzett: Kovács Sarolta harmadik, a Kovács, Alekszejev Tamara, Földházi Zsófia összetételű csapat pedig első lett, míg másodikként végzett Marosi Ádám és a Marosi, Demeter Bence, Regős Gergely trió. Az eredménysort Kovács, Demeter páros tette teljessé a vegyesváltóban kiharcolt harmadik helyével. Eredményesség szempontjából a lányok megvalósították az előzetes tervet – értékelte a kontinensbajnokságot Kállai Ákos, a nők szövetségi kapitánya, aki szerint Alekszejev mostanra felzárkózott az évek óta az élmezőnybe tartozó Kovács és Földházi mellé. Martinek János, a férfiak kapitánya a rutinos Marosi teljesítményét emelte ki, aki ezúttal jól vívott. A magyar férfi és a női válogatott augusztus 12-től az olaszországi Sestrierében magaslati edzőtáborban készül a világbajnokságra, amelyet szeptember 7. és 13. között rendeznek Mexikóvárosban.
Reklám