A bajnok Manchester Cityből öt játékos tagja az angol labdarúgóliga Év csapatának.
A játékostársak szavazatai alapján Josep Guardiola együtteséből Sergio Agüero, Kevin De Bruyne, David Silva, Kyle Walker és Nicolas Otamendi került a legjobbakat felvonultató tizenegybe.
A második legtöbb futballista a Tottenhamből (3) található az álomcsapatban, míg a Chelsea-ből, a Liverpoolból és Manchester Unitedből egy-egy futballistát választottak be.
Az Év csapata a Premier League-ben:
David De Gea (Manchester United)
Kyle Walker (Manchester City), Jan Vertonghen (Tottenham Hotspur), Nicolas Otamendi (Manchester City), Marcos Alonso (Chelsea)
David Silva (Manchester City), Kevin De Bruyne (Manchester City), Christian Eriksen (Tottenham Hotspur)
Harry Kane (Tottenham Hotspur), Mohamed Salah (Liverpool), Sergio Agüero (Manchester City)



