Női csapatot indítana a Manchester United

A Premier League-ből a Vörös Ördögök az egyetlenek, akik jelenleg nem foglalkoztatnak hölgy labdarúgókat

Sport
  • 2018.03.22. - 14:32

A Manchester United labdarúgóklub kérvényezte, hogy női csapatot indíthasson az angol másodosztályban.

A jelenleg a férfi Premier League-ben szereplő együttesek közül az MU az egyetlen, amely nem foglalkoztat hölgy labdarúgókat.

"A Manchester United női csapatának ugyanolyan elvek mentén kell működnie, mint a férfinak: az akadémisták számára utat kell mutatnia a felnőtt együttes felé" - áll a manchesteriek vezérigazgatója, Ed Woodward csütörtöki közleményében.

Korábban az angol női válogatott szövetségi kapitánya - az MU-ban 386 mérkőzésen szerepelt - Phil Neville úgy fogalmazott, fantasztikus lenne, ha egykori klubja a női bajnokságban is felvenné a versenyt a városi rivális Cityvel, a Chelsea-vel, az Arsenallal vagy a Liverpoollal.

Ha az angol szövetség (FA) elfogadja a Manchester United felvételi kérelmét, a női együttes a másodosztályban indulhat. Korábban - a 2005-ig - az MU-nak már volt női csapata

Reklám