Amint arról beszámoltunk, a Barcelona brazil sztárjáról, Neymarról kiderült, hogy mumpszos, ezért két hétig biztosan nem játszhat majd, így kihagyta a tegnap esti európai szuperkupa döntőjét is.

Ennél nagyobb gond, hogy Neymar több játékost is megfertőzhetett, mivel az első tünetek jelentkezésére legalább hét napot kell várni, bár akár hosszabb is lehet a betegség lappangási ideje. Éppen ezért nagyon figyelnek a klub orvosai, hogy idejében kiszúrják, ha valaki szintén mumpszos – írja a katalán Sport. A Barcelonánál egyébként úgy gondolják, hogy Neymar otthon, Brazíliában kaphatta el a betegséget. Egyelőre távol tartják társaitól, a csapat közelébe csak két-három hét múlva mehet, mivel cseppfertőzéssel terjed a kór. Neymar betegsége gondot okoz a Manchester United háza táján is, mivel úgy volt, hogy Pedro Rodríguez hamarosan a Barcelonától a klubhoz igazol. A brazil mumpsza miatt, legalábbis egyelőre, meghiúsulhat az ügylet. A Barcelonának ugyanis ebben a helyzetben szüksége van Pedróra, hiszen még a kétfelvonásos spanyol szuperkupa-párharc is vár rá. Érthető, hogy bosszús Louis van Gaal, a manchesteriek menedzsere, aki szerette volna minél hamarabb letudni az átigazolást, hogy a lehető leggyorsabban beépíthesse csapatába a spanyolt.



