Nyihao! – írta ki Neymar a közösségi médiában, miután elhagyta a Barcelona amerikai edzőtáborát. A kínai köszöntés azonban egyelőre még csak a sanghajiaknak szólt, a brazil csillag ott tesz eleget szerződéses támogatói felkérésének.

Ez persze, még nem viszi előbbre az ügyét, az a kérdés, hogy Kínából merre visz tovább az útja. Az Al-Vatan című katari újság azt állítja, hogy Neymar már ma, kedden Dohába érkezik, hogy egy ottani sportközpontban részt vegyen a Paris Saint-Germainhez szerződése előtt elengedhetetlen orvosi vizsgálaton. Az arab (ne felejtsük el: a PSG arab kézben van, elnöke Nasszer el-Kheilaifi) és a francia sajtó nagyon magabiztos, nincs kétsége afelől, hogy még ezen a héten létrejön a futballtörténelem eddigi legnagyobb igazolása, amely más dimenzióba helyezi az átigazolási pénzeket. Állítólag a PSG olyan biztos abban, hogy Neymart meg tudja szerezni a kivásárlási árként megjelölt 222 millió euróért, hogy már felvette a kapcsolatot a rendőrséggel egy tömegrendezvény szervezését engedélyeztetve. Zlatan Ibrahimovicot 2012-ben az Eiffel-toronynál mutatta be a klub, de azóta ez egyetlen új szerzeménynek sem adatott meg a közeli Trocaderónál történt következő évi szörnyűség miatt. Az elmúlt öt évben a PSG semmit sem mert nagy tömeggel, a stadionon kívül ünnepelni, de Neymar érkezése lehet, hogy elég ok arra, hogy visszatérjenek a régi idők. Kétségtelen, hogy a párizsi klub szeretné minél hamarabb lebonyolítani az átigazolást (ennek része, hogy jogászai kitalálják, milyen fizetési móddal sérti meg legkevésbé a klub az UEFA Financial Fair Play szabályát), mivel a hét végén már kezdődik a 2017–2018-as bajnoki idény.
A Barcelona egy másik brazilt, Coutinhót szeretné megszerezni Neymar helyére, de a Liverpoollal még nem jutott megállapodásra az árat illetően. (A tárgyalások 85 millió fontnál tartanak.) Közben a nemzetközi sajtó újabb és újabb ötleteket vet fel. A hétfő késő délutáni, amely szerint akár Mesut Özil, a Real Madrid korábbi középpályása, az Arsenal német világbajnoka is a katalánokhoz kerülhet, a vadabbak közül való.
Nem csodálható, hogy a riválisok nem lelkesednek azért, hogy a PSG ennyire megerősödik. Jean-Michel Aulas, a Lyon elnöke már a múlt héten is beszélt arról, hogy közgazdászként úgy véli, szerinte az őrült költekezés rossz irányba viheti a francia futballt.
A hét végén a Journal du Dimanche-nak nyilatkozva ezt megtoldotta azzal, hogy ő nincs az ellen, hogy ilyen kaliberű futballisták igazoljanak a Ligue 1-ben a francia élvonalba, sőt, még azt is gondolja, hogy Neymar és a hozzá hasonló stílusú, látványosan futballozó játékosok jóvoltából emelkedhetnek a tévés szerződésekből a kluboknak jutó összegek. Ám azt is gondolja, hogy ha PSG és az AS Monaco, mivel a többieknél jobb anyagi helyzetben van, minden szezonban elfoglalja a BL-szereplést garantáló helyekből az első kettőt, a többieknek alig jut majd lehetőség bekerülni a királykategóriába.
A Lyon eddig 38 millió euró értékben vett, s több mint százmillióért adott el játékosokat a nyári átigazolási időszakban...



