A Bp. Honvéd fölényes és a MOL Vidi nyögvenyelős továbbjutása után ma újabb két magyar csapat próbál meg nyerni, illetve továbblépni a nemzetközi porondon. A keddi szereplők közül a kispestiek még nem tudják, hogy a luxemburgi (Progrés Niedercorn) és az azeri (Qabala) párharcából kit kapnak, a visszavágót ma játsszák, előbbiek idegenben 2–0-ra nyertek az első meccsen.
A Vidire, amely – Danko Lazovics és Marko Scsepovics egy-egy góljával – nagy szerencsével 2–1-re verte a góllövést kivéve a játék minden más elemében fölékerekedő luxemburgi Dudelange-t, a bolgár Ludogorec vár a következő körben. A Ferencváros ma a Makkabi Tel-Aviv ellen 1–1-ről kezd idegenben, bravúr lenne a továbbjutása (tv: Duna World, 18.45). Az ellenfél az elmúlt három esztendőben mindig eljutott a Bajnokok Ligája vagy az Európa Liga főtáblájára. Az Újpest az azeri Nyeftcsi Baku ellen próbál meg fordítani, miután a klub, múltjához méltatlan körülmények közepette, 3–1-re kikapott az első mérkőzésen, Azerbajdzsánban (tv: Duna World, 20.45).