Néha már csipkelődik a Szőke Szikla

Labdarúgás. Mészöly Kálmánt átszállították egy rehabilitációs intézetbe, mivel javult az állapota az utóbbi időben

Sport
  • 2018.03.02. - 00:17

A családjától kapott tájékoztatás szerint jobban van Mészöly Kálmán, akit körülbelül egy hónapja szállítottak kórházba. Állapotáról fiát, Mészöly Gézát kérdeztük.

Mészöly Kálmán 20180302
Az utóbbi hetek kezeléseinek hála, javult Mészöly Kálmán állapota  (Fotó: MH)

– Annyi minden megjelent az édesapjával kapcsolatban az utóbbi napokban a sajtóban, mi a valós helyzet?

– Elindult az édesapámnál egy gyógyulási folyamat. Közismert, hogy több mint négy hétig feküdt a Szent János Kórház belgyógyászatán, mindenkinek hálásak vagyunk, az orvosoknak, a nővéreknek, tényleg lesték minden kívánságát. Szerdán átvittem őt egy II. kerületi rehabilitációs intézetbe.

– Kiderült, hogy mi volt az igazi probléma?

– A Szent János Kórházba kiugróan magas vérnyomással került be, aztán a kórházban a gyógyszerek hatására nagyon legyengült, nem volt ereje és kedve kikelni az ágyból, keveset mozgott. Most már ebben is pozitív változások vannak.

– Valóban vár rá szívműtét, ahogyan azt olvasni lehetett?

– Merkely Béla professzor, amikor apámat átvitték a Városmajor utcai Szív- és Érsebészeti Klinikára, az ottani vizsgálatok alapján azt mondta, nem tűnik sürgősnek a szívoperáció. Ezért lehet, hogy várunk vele addig, ameddig felerősödik. S minden bizonnyal akkor is csak akkor operálják meg, ha erre feltétlenül szükség van.

– Milyen a hangulata a Szőke Sziklának?

– Érthetően változó. Itt, a rehabilitációs intézetben napról napra jobb formában van, olykor-olykor már csipkelődik is.

– Mit mondanak az orvosok, meddig szükséges a mostani kezelés?

– Ennek egyelőre nincs meghatározott időpontja, de biztosan hosszabb folyamatról van szó. Szerintem még legalább két hetet benn kell töltenie. De mi, a családja, szinte egymást váltjuk az ágya mellett, soha nincsen egyedül.

Reklám