Erős ellenfelek ellen bizonyíthat a magyar férfi vízilabda-válogatott a csütörtökön kezdődő Európa-kupa rijekai nyolcas döntőjében.
Együttesünk a csoportkörben sorrendben a görögökkel, az olaszokkal, végül a spanyolokkal játszik. Utóbbi válogatottat a világligában és az Európa-kupa selejtezőjében is legyőzte a magyar csapat. A görögök elleni meccs alapvetően meghatározhatja, milyen pozíciókért küzdhetünk, majd az olaszok jönnek, akik véleményem szerint a nyári Európa-bajnokságon az egyik legnagyobb meglepetést okozhatják, s talán a legkellemetlenebb ellenfelek – nyilatkozta Märcz Tamás szövetségi kapitány, aki nem volt könnyű helyzetben a kerethirdetésnél, mert többen is sérüléssel bajlódnak. Hiányzik az együttesből ujjtörés miatt Erdélyi Balázs, valamint Német Toni sem utazhat Rijekába.