Michelisz Norbert, a Honda gyári csapatának versenyzője nyerte a heves esőzés miatt félbeszakított főfutamot a túraautó-világbajnokság Japán Nagydíján vasárnap.
A hétvége rossz hírrel indult az első számú magyar autóversenyző számára. Utólag kizárták a Honda gyári csapatának mindhárom versenyzőjét – így őt is – a túraautó-világbajnokság előző, kínai futamairól. Michelisz ezzel 27,5 pontot veszített. A Nemzetközi Automobil Szövetség, a FIA honlapja szerint azért büntették meg a csapatot, mert szabálytalan motorokat használt a bő két héttel ezelőtti, ningpói versenyen. A Honda nem fellebbezett a döntés ellen, ami akár beismerésnek is vehető. A szankció velejárójaként Michelisz a másodikról a negyedikre csúszott vissza az összetettben, így szinte az utolsó esélyt kínálta számára a Motegiben rendezett verseny. Az időjárás miatt fura, „csonka” versenyt rendeztek Japánban, de Michelisz honlapjának tudósítása szerint mivel a mezőny teljesítette a táv háromnegyedét, a versenyzők megkapták a teljes pontokat, és a végeredmény hivatalosnak tekinthető. A magyar versenyző a fordított rajtrácsos első futamot nyolcadikként kezdte, és annak ellenére, hogy egyszer kilökték a pályáról, hetedikként zárta. A főfutamot a viharos időjárás miatt – amelyet a Japán térségében tomboló tájfun okozott –nem lehetett befejezni. Michelisz az első helyről rajtolt, és pozícióját végig sikerült megőriznie, ezzel életben tartotta világbajnoki esélyeit. Hátránya 16,5 pontra csökkent az éllovas Thed Björk mögött. „Összességében elégedett vagyok, sok pontot sikerült gyűjtenem. Versenyzőként mindig szeretném látni a kockás zászlót, szerintem folytatódhatott volna a futam, nem voltak annyira rosszak a körülmények” – nyilatkozta. Az idényből még két verseny van hátra, a következőt három hét múlva rendezik, ugyancsak Ázsiában, Makaóban. Michelisznek maradt esélye az elsőségre, de kétségtelen, hogy a levont pontok nagyon hiányozhatnak a végelszámolásnál.