Megvédheti címét a Veszprém a ma kezdődő férfibajnokságban

Kézilabda

Sport
  • 2017.08.30. - 00:04

A Szeged–Cegléd mérkőzéssel ma rajtol a férfi kézilabda NB I., és az új évadban is folytatódhat a címvédő Veszprém és az ezüstérmes Szeged párharca az elsőségért.

A szegediektől Sandro Obranovic, Urh Kastelic és Bóka Bendegúz távozott, helyettük az orosz irányító, Dmitrij Zsitnyikov és az izlandi balszélső, Stefan Sigurmannsson érkezett. Ez elméletileg minőségi javulást jelent. Sokkal jelentősebb változás történt a Veszprém keretében. Távozott többek között Aron Pálmarsson, Borbély Ádám, Marko Kopljar, Chema Rodríguez, Mirko Milasevic és Ivan Sliskovic, valamint visszavonult Gulyás Péter és Iváncsik Gergő, a vezetőedzői poszton pedig Ljubomir Vranjes váltotta Javier Sabatét. Az érkezők közül a macedón balszélső, Dejan Manaszkov, a norvég jobbátlövő, Kent Robin Tönnesen, a francia balátlövő, William Accambray, valamint az irányító Győri Mátyás, és a kölcsönből visszatért magyar válogatott balátlövő, Jamali Iman is egyértelmű erősítést jelent, egyedül az a kérdés, mikorra sikerül ütőképes csapattá válnia a keretnek.
Reklám