Meglepetés a szlovákok szereplése

Alpesi sí. A franciák nyerték a kiélezett csapatversenyt a világbajnokságon

Sport
  • 2017.02.15. - 00:33

Egyre népszerűbb a csapatverseny a világbajnokságokon, ezért jövőre már a téli olimpia műsorán is szerepel. A párhuzamos műlesiklásban rendezett futamok egyenes kieséses rendszerben zajlottak, minden fordulóban országonként két-két férfi és női induló versenyzett St. Moritzban.

alpesi sí 20170215
(Fotó: Reuters - Denis Balibouse)

Az Alexis Pinturault, Mathieu Faivre, Tessa Worley és Adeline Baud Mugnier alkotta francia válogatott sorrendben Oroszországot, Norvégiát, majd Svédországot győzte le a döntőig. Mögötte nagy meglepetésre Szlovákia végzett a második helyen, míg a dobogó harmadik fokára a legutóbbi két alkalommal győztes Ausztriát a negyeddöntőben elbúcsúztató Svédország állhatott fel. A szlovák csapat elsősorban kiváló női műlesiklói­nak, Veronika Zuzulovának és Petra Vlhovának köszönheti remek szereplését, a döntőben 2-2-es döntetlen után mindössze nyolc századmásodperccel kapott ki az esélyesebb franciáktól. Döntetlen esetén a legjobb női és férfi versenyző időeredményé­nek az összevetése döntött.

Reklám