A Marca című madridi napilap szerint a királyi klub az UEFA-tól reméli a Neymar-ügy megoldását.
Az európai szövetség továbbra is vizsgálja a Paris Saint-Germain elmúlt évi költéseit, s a Marca szerint megállapíthatja azt, hogy a francia bajnok megsértette a pénzügyi fair play szabályait azzal, hogy nagyságrendekkel több pénzt fordított játékosvásárlásra, mint amennyit bevételezett. Elképzelhető, hogy a katari tulajdonosi kör egyéb szabálytalanságokat is elkövetett. A vizsgálat végeredménye augusztus utolsó napjaira várható, s a Real Madrid reményei szerint hozhat olyan eredményt, amely a PSG-t játékoseladásra kényszeríti. A spanyolok ebben az esetben készek fizetni akár 300 millió eurót is Neymarért.