Már biztos továbbjutó a magyar röplabda-válogatott

A csapat az észteket győzte le öt játszmában

Sport
  • 2016.09.24. - 17:41

Újabb győzelmének köszönhetően biztossá vált, hogy továbbjut Európa-bajnoki selejtezőcsoportjából a magyar női röplabda-válogatott. Jan De Brandt együttese szombaton az észtek felett diadalmaskodott öt játszmában.

Amennyiben a házigazda lengyelek a csoport másik mérkőzésén a papírformának megfelelően legyőzik a finneket, akkor a magyarok a második helyen végeznek, azaz pótselejtezőn harcolhatják ki az Eb-szereplést. A várható lengyel siker esetén a két csapat vasárnapi összecsapása már tét nélküli lenne. Amennyiben a magyarok másodikok lesznek, akkor Romániával találkoznak az Eb-részvételért. 

A pótselejtező első felvonását október 2-án rendezik, míg a visszavágóra október 9-én kerül sor.

Magyarország-Észtország 3-2 (16, -20, -23, 14, 13)

   

Reklám