Magyar játékost találtak a hónap eminensének

Serie A

Sport
  • 2016.12.24. - 03:25

Nagy Ádám, a magyar válogatott középpályása lett december hónap legjobb játékosa az olasz labdarúgó-bajnokságban szereplő Bolognánál. A klub honlapjának értékelése szerint Nagy az egész hónapban mutatott kitűnő teljesítményével érdemelte ki az elismerést.

A csapat, a magyar játékossal a soraiban, veretlen maradt decemberben: a Hellas Veronát kupamérkőzésen, a Pescarát bajnokin legyőzte, az Empolival szemben pedig - ugyancsak a Serie A-ban - döntetlent ért el. A hónapban elszenvedett egyetlen vereség alkalmával, az Udinese elleni bajnoki összecsapáson a magyar középpályás nem játszott. Nagy a szavazáson Federico Vivianit és Adam Masinát előzte meg. A huszonegy éves magyar középpályás a nyáron szerződött az olasz élvonalba, az eddigi tizenhat fordulóból tizennégyben pályára lépett, 1040 percet játszott. Nála több csak Masinának, Taidernek, Dzemailinak és Krejcinek jutott a Roberto Donadoni által irányított együttesben.

Reklám