A nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordul az FC Barcelona, mivel a Spanyol Labdarúgó-szövetség elutasította fellebbezését, azaz fenntartja Luis Suárez eltiltását a Király Kupa döntőjére.

A katalánok uruguayi támadója az Atlético Madrid elleni elődöntő visszavágóján előbb a 86., majd a 88. percben kapott sárga lapot, így a játékvezető kiállította. A klub a második figyelmeztetés jogosságát vitatja, az esetnél a csatár alkarja az egyik védő nyakát érte egy párharc során. Suárez jelen állás szerint nem játszhat a május 27-i fináléban, ahol a Barcelona ellenfele a története első döntőjére készülő Alavés lesz. A spanyol szövetség csütörtökön utasította el a gránátvörös-kékek fellebbezését.



