Öt magyar kerékpáros, három pályaversenyző és két hegyikerékpáros indul a glasgow-i multisport Európa-bajnokságon. A háromfős magyar pályaküldöttség ma kezdi meg szereplését, Lovassy Krisztián scratch-ben áll rajthoz a hatszoros skót olimpiai bajnokról, Sir Chris Hoyról elnevezett velodromban.
Tavaly a berlini Eb-n Lovassy ezüstérmes volt ebben a számban, amelyben a helyezéseket az utolsó sprint és a lekörözések száma dönti el. A BVSC-Zugló versenyzőjének ezúttal is esélye van a dobogó elérésére, bár az elvárás, hogy a legjobb tízben végezzen. Vasárnap megkezdődnek a férfi sprinterek versenyei is, amelyben Szalontay Sándor lesz érdekelt. Vasárnap mutatkozik be a magyar küldöttség legfiatalabb tagja is, a 21 esztendős Filutás Viktor a pontversenyben méretteti meg magát. A hegyikerékpárosok jövő keddi versenyein két olimpikon képviseli a magyar színeket: Parti András háromszor, Benkó Barbara egyszer szerepelt ötkarikás játékokon.



