A magyar válogatott összesen hét éremmel, egy arannyal és hat ezüsttel zárta a torinói rövidpályás Európa-bajnokságot.
Szombaton a Liu fivérek remekeltek, az ifjabbik Shaoang mindössze 18 évesen megszerezte pályafutása első egyéni Eb-érmét, miután másodikként fejezte be az 1500 méteres versenyt. Bátyja ezen a távon és 500 méteren is negyedik lett. Liu Shaolin Sándor, aki tavaly 500 méteren világbajnoki címet nyert, vasárnap magának vindikálta a férfi főszerepet. Remek versenyzéssel megszerezte Magyarország első egyéni aranyérmét ebben a szakágban az Európa-bajnokságok történetében, mivel győzött az 1000 méteres versenyben. Utána a 3000 méteres szuperdöntőben, valamint összetettben is szerzett egy-egy ezüstérmet, ezzel a magyar csapat legeredményesebbje lett. Öccse, megismételve szombati teljesítményét, 1000 méteren is a második helyen zárt. Sajnos a váltó ezúttal nem hozott érmet, a Knoch Viktor, Burján Csaba, Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang összetételű magyar négyes, noha a tudása alapján biztos éremvárományosnak számított, balszerencsésen versenyzett, s – Burján Csaba esése után – negyedik lett 5000 méteren.
A hölgyek közül Keszler Andrea szerepelt a legjobban, ő 1000 méteren egyéniben az orosz Prosvirnova mögött minimális különbséggel lemaradva, valamint Kónya Zsófia, Bácskai Sára Luca és Jászapáti Petra társaként a váltóval is ezüstérmet nyert, mégpedig az olaszok mögött.



