Váratlanul lemondta a válogatottbeli szereplést Martin Skrtel, a magyar együttessel azonos labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőcsoportban lévő szlovák nemzeti tizenegy csapatkapitánya.

"Tizenöt év után úgy döntöttem, visszavonulok a nemzeti csapattól. Mindig is megtiszteltetés és dicsőség volt a szlovák mezt viselni, arra pedig különösen büszke vagyok, hogy kapitánya lehettem a csapatnak" - írta Instagram-oldalán Skrtel. A Fenerbahcéban játszó középső védő hozzátette, nehéz otthagynia "a második családját", de az időt nem tudja megállítani, és 34 évesen úgy érzi, eljött a pillanat, hogy másoknak adja át a helyét. Skrtel összesen 103 alkalommal szerepelt a szlovák válogatottban.
Rajta kívül további két tapasztalt játékos, a Marseille 33 éves védője, Tomas Hubocan és a szintén 33 esztendős támadó, a Cipruson légióskodó Adam Nemec is pénteken jelentette be, hogy elköszön a nemzeti csapattól.
A március 21-én induló Eb-selejtezőt a magyar csapat Szlovákia vendégeként, Nagyszombaton kezdi.


