Legnagyobb sztárjaikkal jönnek Budapestre a horvátok

Modric és Rakitic is helyett kapott a vb-ezüstérmes csapat keretében

Sport
  • 2019.03.04. - 12:51

Az aranylabdás Luka Modric, valamint Ivan Rakitic is meghívót kapott Zlatko Dalic szövetségi kapitánytól a horvát labdarúgó-válogatottba, amely március 24-én a magyarok vendégeként lép pályára az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

A horvát szövetség honlapjának hétfői bejelentése szerint a 24 fős keretből csak hárman - két kapus és egy mezőnyjátékos - szerepelnek a hazai bajnokságban. A világbajnoki ezüstérmes, a világranglistán negyedik helyezett horvát együttes március 21-én Azerbajdzsánt fogadja Zágrábban.

A magyar szövetség már korábban bejelentette, hogy a válogatott az első hazai mérkőzését telt ház előtt játssza a Groupama Arénában. Marco Rossi szövetségi kapitány együttese a szlovákok ellen, idegenben kezdi meg a sorozatot március 21-én.

A horvátok 24 fős kerete:

Kapusok: Lovre Kalinic (Aston Villa), Dominik Livakovic (Dinamo Zagreb), Simon Sluga (Rijeka)

Hátvédek: Domagoj Vida (Besiktas), Dejan Lovren (Liverpool), Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen), Borna Barisic (Glasgow Rangers), Marin Leovac (Dinamo Zagreb), Antonio Milic (Anderlecht), Duje Caleta-Car (Olympique Marseille)

Középpályások: Luka Modric (Real Madrid), Ivan Rakitic (Barcelona), Mateo Kovacic (Chelsea), Milan Badelj (Lazio), Marcelo Brozovic (Internazionale), Marko Rog (Sevilla), Mario Pasalic (Atalanta), Filip Bradaric (Cagliari)

Támadók: Ivan Perisic (Internazionale), Andrej Kramaric (Hoffenheim), Ante Rebic (Eintracht Frankfurt), Marko Pjaca (Fiorentina), Nikola Vlasic (CSZKA Moszkva), Josip Brekalo (Wolfsburg)

Reklám