Labdarúgó NB I összefoglaló

Utolsó perces góllal mentett pontot a Puskás Akadémia

Sport
  • 2018.12.08. - 19:23

Utolsó perces góllal mentett pontot a Puskás Akadémia - Legyőzte a Ferencváros a Mezőkövesdet, ezzel az élen zárja az évet - Kikapott a Honvéd Debrecenben

A Puskás Akadémia Arabuli góljával az utolsó percben egyenlített a Paks ellen szombaton a felcsúti Pancho Arénában, a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójában.

    A vendégcsapat a 72. perctől emberhátrányban játszott.

    OTP Bank Liga, 17. forduló: Puskás Akadémia FC - Paksi FC 1-1 (0-1)

Felcsút, 517 néző, v.: Bognár T.
    gólszerző: Arabuli (90+4.), illetve Remili (32.)
    sárga lap: Szolnoki (39.), Hegedűs J. (68.), Arabuli (78.), Knezevic (82.), illetve Lenzsér (57.), Kővári (61.), Báló (64., 72.)
    piros lap: Báló (72.)
    

Puskás Akadémia:

Danilovic - Osváth (Radó 67.), Szolnoki, Hegedűs J., Poór, Trajkovski - Urblík, Varga J., Mioc (Arabuli 46.) - Kiss T. (Latifi 79.), Knezevic
    
Paks:

Rácz G. - Kővári, Lenzsér, Gévay, Fejes (Báló 56.) - Papp K., Kecskés T., Bertus - Remili (Egerszegi 86.), Hahn (Szabó J. 79.), Bartha
    
A paksiak kezdték agilisabban a találkozót, ám mezőnyfölényük kevés helyzetet eredményezett. A hazaiak elsősorban a védekezéssel voltak elfoglalva az első félórában, játékukban semmi gólveszély nem volt. A Paks a 32. percben megszerezte a vezetést: egy rövid felszabadítás után Remili Mohamed 18 méterről, kapásból, félfordulattal bombázott a kapu jobb oldalába. A gólt követően meglepő módon a vendégek maradtak támadásban és Papp Kristóf révén egy lesgólig is eljutottak.

Remili szép lövésével kezdődött a második félidő, aztán átvette a játék irányítását a Puskás Akadémia. A hazaiak nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért, de csak távoli lövésekig jutottak. A paksiak lendületes ellentámadásokat vezettek, és biztosan őrizték előnyüket. A 72. percben azonban megfogyatkoztak, miután a csereként beállt Báló Tamás néhány perc alatt két sárga lapot is kapott. A felcsútiak mindent egy lapra feltéve támadtak, és a mérkőzés utolsó pillanataiban Bacana Arabuli góljával egyenlíteni tudtak.

Legyőzte a Ferencváros a Mezőkövesdet, ezzel az élen zárja az évet

Az éllovas Ferencváros 3-2-re legyőzte a vendég Mezőkövesdet a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójában szombaton, így az utolsó őszi forduló eredményeitől függetlenül a tabella élén zárja az esztendőt.

    
    OTP Bank Liga, 17. forduló:
Ferencváros-Mezőkövesd Zsóry FC 3-2 (1-0)

Groupama Aréna, 7054 néző, v.: Andó-Szabó
    gólszerzők: Lanzafame (1., 79.), Varga R. (87. - 11-esből), illetve Cseri (83. - 11-esből), Vadnai (91.)
    sárga lap: Petrjak (27.), Sigér (71.), Otigba (86.), illetve Cseri (4.), Szeles (36.)

 Ferencváros:

Dibusz - Lovrencsics G., Blazic, Otigba, Heister - Sigér, Gorriaran (Rui Pedro, 89.) - Varga R., Lanzafame, Petrjak (Bőle, 84.) - Böde (Leandro, 61.)

 Mezőkövesd:

Szappanos - Farkas D., Pillár, Szalai A., Silye (Mesi, 44.) - Vadnai, Szeles - Cseri, Molnár G., Vajda (Szakály D., 64.) - Drazic

Lanzafame góljával már a 37. másodpercben vezetéshez jutott a házigazda, de a vendégcsapat nem zuhant össze. A mezőkövesdiek fegyelmezett munkával mezőnyjátékra kényszerítették a Ferencvárost, amely csak pár helyzetet tudott kidolgozni, ám a gólveszély azokból is hiányzott. A vendégek viszont el sem jutottak Dibusz Dénes kapujának közelébe.

A szünet után rákapcsolt a Ferencváros, de csak lövésekig jutott és tíz percig tudta beszorítani ellenfelét, előnyét azonban nem sikerült növelnie. Ezután ismét kiegyenlítődött a mezőnyjáték, helyzet egyik oldalon sem adódott, olykor szórványos fütty is hallatszott a hazai szurkolók részéről. Lanzafame révén a 79. percben mégis megduplázta előnyét a Ferencváros, melynek végül Varga Roland értékesített büntetője is kellett a győzelemhez. A szélső találata előtt ugyanis mezőkövesdi részről Cseri Tamás - ugyancsak büntetőből -, majd a 91. percben Vadnai Dániel is egygólosra csökkentette a különbséget, ami a lefújásig már nem változott.

A ferencvárosi együttes pályaválasztóként már 29 mérkőzése nem kapott ki a bajnokságban, a Mezőkövesd ellen pedig 12. tétmeccsén - két döntetlen és egy vereség mellett - a kilencedik győzelmét aratta, sorozatban a hatodikat. Kuttor Attila együttesének ezzel a vereséggel megszakadt a hat tétmérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata.

Kikapott a Honvéd Debrecenben

A Debreceni VSC 2-0-ra legyőzte a vendég Honvéd FC együttesét a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójában, szombaton.

A kispestiek megszakítás nélkül negyedik meccsükön maradtak nyeretlenek, s egymás után második vereségüket szenvedték el, míg a DVSC sorozatban második sikerét aratta.
    
    OTP Bank Liga, 17. forduló:
Debreceni VSC-Honvéd FC 2-0 (1-0)

Debrecen, 1828 néző, v: Erdős
    gólszerzők: Bódi (43.), Szécsi (78.)
    sárga lap: Varga K. (17.), Csősz (30.), Bódi (48.), Pávkovics (81.)

 DVSC:

Nagy - Kusnyír (Kinyik, 78.), Pávkovics, Szatmári, Ferenczi - Varga K., Csősz, Haris, Bódi (Jovanovic, 82.) - Avdijaj (Takács T., 87.), Szécsi

 Honvéd:

Gróf - Heffler, Batik, Kamber, Skvorc - Gazdag, Hidi, Nagy G. (Májer, 57.) - Banó-Szabó, Tischler (N'Gog, 58.), Holender

Két nagy hazai gólhelyzettel indult a mérkőzés, amelynek első félidejében mezőnyben is valamelyest fölényben játszott a DVSC. A vezető gólt két perccel a szünet előtt szerezte meg Bódi Ádám, akinek nagyjából 23 méterről, a tizenhatos bal sarka elől ellőtt szabadrúgásába Gróf kapus csak belekapni tudott. Az erős lövés nyomán a rövid felső sarokba tartott a labda, amelyre a Honvéd hálóőre talán késve indult el, ezért nem tudta kiütni.

Fordulás után a fővárosiak változatlanul nem tudtak mit kezdeni a hajdúsági együttessel, amely előtt számos lehetőség adódott, és az addig ziccereket hibázó Szécsi 78. percben szerzett góljával végleg eldöntötték a mérkőzést. 

A Debrecen megérdemelten győzte le a fásult Honvédot, és tartotta otthon mindhárom pontot.


Reklám