Kubica visszatér a Forma-1-be

A lengyel pilóta a Williams csapatában versenyez a következő szezonban

Sport
  • 2018.11.22. - 11:26

Jövőre a Williams csapatában tér vissza a Forma-1-be a lengyel Robert Kubica, aki a 2011 februárjában elszenvedett ralibalesete óta nem állt rajthoz az elitkategóriában.

kubica

Tizenegy hétig volt kórházban, aztán felépülését követően ismét versenyezni kezdett: 2013-2016 között a rali-vb-n indult, időközben pedig Formula-E, illetve GP3-as autókat tesztelt. Kubica tavaly már több alkalommal tesztelt Forma-1-es versenyautót is, idén pedig a Williams teszt- és tartalékpilótája volt. "Nagy kihívás volt visszatérni a Forma-1-be, de ami korábban szinte lehetetlennek tűnt, most úgy tűnik, mégis lehetséges" - nyilatkozta a bejelentés után a lengyel versenyző. Kubica hozzátette: "Hosszú utat tettem meg idáig, és most következnek az új kihívások a Willamsszel."

Reklám