Kozákék nyerték a párbajt Csipesék ellen Szolnokon

Világbajnoki pótválogató

Sport
  • 2018.07.17. - 02:12

A Kárász Anna, Kozák Danuta páros a hétfői, szolnoki világbajnoki pótválogatón is legyőzte a Csipes Tamara, Medveczky Erika duót kajak kettes 500 méteren. Az úgynevezett szétlövésre azért volt szükség, mert a válogató első fordulóját Csipesék, a másodikat pedig Kozákék nyerték.

A harmadik párharc szorosabb volt, mint az egy nappal korábbi, de a vége ezúttal is egyértelmű Kárász–Kozák-siker lett. Az ötszörös olimpiai bajnok Kozák Danuta pénteken 500, szombaton pedig 200 egyesben győzött, s ezzel a négyesben is bérelt helye van. Egyelőre nem tudja, hogy a négy olimpiai szám közül melyikben áll majd rajthoz a vb-n, amelyre augusztus 23. és 26. között kerül sor a portugáliai Montemor-o-Velhóban. A férfi kenu 1000 méteren Bodonyi András legyőzte Kiss Tamást, így a szegedi versenyző indulhat a vb-n.

Reklám