A gyengélkedő magyar tornában minden biztató eredményt meg kell becsülni, ezért dicséretes női csapatunk szereplése a berni Európa-bajnokságon.
A szerenkénti fináléban az újonc Kovács Zsófia felemás korláton az ötödik, míg ugrásban a hetedik helyen végzett, előbbi eredményével pedig olimpiai indulóvá vált. A riói játékokra áprilisban Kovács és Makra Noémi szerzett kvótát, ám csupán egyikük nevezhető. Kovács Zsófia azért tekinthető mostantól olimpikonnak, mert Draskóczy Imre szövetségi kapitány válogatási elvei között az szerepelt, hogy aki az Eb-n szerenkénti döntőbe jut és ott pontszerző helyen végez, az indulhat Rióban.



