A német futballtársadalom azért a huszonöt éves srácért aggódik, aki két és fél évvel ezelőtt örökre beírta a nevét az ország labdarúgásának aranykönyvébe. Mario Götze szerezte az argentinok elleni világbajnoki döntőben a Nationalelf egyetlen, ám aranyérmet jelentő gólját.
Ha valaki csupán ennyit elért pályafutása során, sikeres emberként vonulhat vissza. A még mindig csak a huszonötödik évében járó Götze ellenben ennél sokkal többet nyert: a német futballban senki sem szerzett nála több bajnoki címet 2010 óta. Kettőt a Dortmunddal, hármat a Bayernnel. S ezek mellett még háromszoros kupagyőztes, klubvilágbajnok, európai szuperkupa-győztes, BL-döntős. Még egyszer: még nincs huszonöt éves. Nem csoda, hogy még rengeteg mindent szeretne nyerni, ám kérdéses, erre mikor lesz lehetősége.
2017-ben eddig csupán egy bajnokit játszott, huszonnégy percre beállt a Mainz ellen. Az elmúlt hetekben lázas betegséggel küzdött, majd az orvosok megállapították, hogy egy, az anyagcserével összefüggő súlyos betegsége van, nem is edzhet.
„Alapos és részletes kivizsgálás alatt állok, de mindent megteszek azért, hogy minél hamarabb visszatérhessek a pályára, és segíthessen csapatomat, a Borussia Dortmundot a céljaink elérésében” – hangzott Götze az ilyenkor szokásos tónusú, meglehetősen hivatalos nyilatkozata.
Állapotáról egyelőre nem lehet többet tudni. Még a mindig mindent kiszagoló Bild sem igazán tudja, mikor térhet vissza a válogatott csatár a pályára. Legfeljebb azt pedzegeti, hogy a Bayern München vagy a Borussia Dortmund (e két klubban játszott Götze az elmúlt években) kluborvosai miért nem vették észre korábban a problémát. A játékos egyébként egy dél-németországi szakklinikára feküdt be, Baden-Württemberg tartományban. A következő öt-hét hétben mindenképpen ott kell majd maradnia, kevés az esély arra, hogy az idény végén már játszhasson, de szerencsére van rá remény. Mindenesetre a német sajtóban nyilatkozó orvosszakértők szerint is nagyon valószínű, hogy az utóbbi években Mario Götzének sok problémát okozó izomsérülések eredete is erre a betegségre vezethető vissza.
Mario Götze Bajorországban született, majd egy ideig az Egyesült Államokban élt a szüleivel, mivel édesapja a houstoni egyetemen adott elő. Miután visszatértek Németországba, 1997-ben Dortmundba költöztek, ismét csak édesapja egyetemi karrierje miatt.
A család mindhárom fiúgyermeke ott kezdett futballozni, de ma már csak Mario dortmundi klub, a BVB tagja. Testvérei közül a napra pontosan (!) két évvel idősebb, korábbi U17-es válogatott Fabian immár egyetemi tanulmányaira koncentrál, Félix ellenben a Bayern U19-es csapatának tagja, ameddig Mario is a müncheni klub tagja volt, együtt laktak egy Németországban nagyon népszerű WG-ben. Mario Götze a német futballélet talán leggyakoribb szereplője a jótékonysági akciókon.



