Konta Johanna már a legjobb tizenhatban

Tenisz

Sport
  • 2017.07.08. - 00:33

A szoros csaták jellemezték a wimbledoni bajnokság pénteki versenynapját. A nőknél Simona Halep minimális különbséggel (6:4, 7:6) verte Peng Suajt.

A lett Jelena Ostapenko csak 7:5, 7:5-re verte a világranglistán csak nyolcvannegyedik, de az éljátékosok ellen mindig nagyon jól játszó olasz Camila Giorgit. Ugyanakkor a brit színekben induló Konta Johanna 6:4, 6:1-re nyert a görög Maria Szakkari ellen. A férfiaknál kiesett a japán Nisikori, aki a spanyol Bautistától kapott ki 6:4, 7:6 (7–3), 3:6, 6:3-ra. Rafa Nadal 6:1, 6:4, 7:6-re nyert az orosz Hacsanov ellen, következő ellenfele a Fucsovics Mártont legyőző, luxemburgi Gilles Müller lesz.

Reklám