Könnyed holland győzelem a japánok ellen

Tizenkét góllal nyert a németalföldi csapat

Sport
  • 2017.07.18. - 13:34

Tizenkét góllal verte meg a holland válogatott Japán legjobbjait a budapesti vizes világbajnokság női vízilabdatornájának keddi játéknapján, a magyar nemzeti együttest is felvonultató négyesben. 

Bíró Attila együttese két napja 20-11-re nyert az ázsiaiak ellen. 
A magyar csapat este (20.10 ó) a kvartettben leggyengébbnek számító francia válogatottal találkozik.

A görög válogatott 19-5-re legyőzte Kazahsztán csapatát. A mezőny legeredményesebb játékosa, a görög Alexandra Aszimaki négy gólt dobott.

Az olimpiai bronzérmes orosz alakulat meglepetésre 8-5-re kikapott Ausztrália csapatától.

Kanada 9-8-ra legyőzte Kína legjobbjait. Az ázsiai együttes a második negyed után 5-3-ra vezetett, de az észak-amerikaiak remekül játszottak a harmadik szakaszban és fordítottak (8-5). A mérkőzés hajrájában Kína egyenlített (8-8), majd Christine Robinson centergóljával Kanada egy másodperccel a végső dudaszó előtt megszerezte a győzelmet.

17. FINA világbajnokság
Női vízilabdatorna, csoportkör, 2. forduló:

A csoport:
Kanada-Kína 9-8 (1-1, 2-4, 5-0, 1-3)

B csoport:
Új-Zéland - Dél-afrikai Köztársaság 8-6 (2-1, 1-2, 1-1, 4-2)
Egyesült Államok-Spanyolország 12-8 (6-1, 1-2, 2-2, 3-3)

Az állás: 1. Egyesült Államok 4 pont, 2. Spanyolország 2 (18-14), 3. Új-Zéland 2 (10-16), 4. Dél-afrikai Köztársaság 0

C csoport:
Hollandia-Japán 20-8 (7-0, 3-5, 5-2, 5-1)

D csoport:
Görögország-Kazahsztán 19-5 (5-0, 4-2, 4-1, 6-2)
Ausztrália-Oroszország 8-5 (1-2, 2-1, 3-1, 2-1)

Reklám