Tizenkét góllal verte meg a holland válogatott Japán legjobbjait a budapesti vizes világbajnokság női vízilabdatornájának keddi játéknapján, a magyar nemzeti együttest is felvonultató négyesben.
Bíró Attila együttese két napja 20-11-re nyert az ázsiaiak ellen.
A magyar csapat este (20.10 ó) a kvartettben leggyengébbnek számító francia válogatottal találkozik.
A görög válogatott 19-5-re legyőzte Kazahsztán csapatát. A mezőny legeredményesebb játékosa, a görög Alexandra Aszimaki négy gólt dobott.
Az olimpiai bronzérmes orosz alakulat meglepetésre 8-5-re kikapott Ausztrália csapatától.
Kanada 9-8-ra legyőzte Kína legjobbjait. Az ázsiai együttes a második negyed után 5-3-ra vezetett, de az észak-amerikaiak remekül játszottak a harmadik szakaszban és fordítottak (8-5). A mérkőzés hajrájában Kína egyenlített (8-8), majd Christine Robinson centergóljával Kanada egy másodperccel a végső dudaszó előtt megszerezte a győzelmet.
17. FINA világbajnokság
Női vízilabdatorna, csoportkör, 2. forduló:
A csoport:
Kanada-Kína 9-8 (1-1, 2-4, 5-0, 1-3)
B csoport:
Új-Zéland - Dél-afrikai Köztársaság 8-6 (2-1, 1-2, 1-1, 4-2)
Egyesült Államok-Spanyolország 12-8 (6-1, 1-2, 2-2, 3-3)
Az állás: 1. Egyesült Államok 4 pont, 2. Spanyolország 2 (18-14), 3. Új-Zéland 2 (10-16), 4. Dél-afrikai Köztársaság 0
C csoport:
Hollandia-Japán 20-8 (7-0, 3-5, 5-2, 5-1)
D csoport:
Görögország-Kazahsztán 19-5 (5-0, 4-2, 4-1, 6-2)
Ausztrália-Oroszország 8-5 (1-2, 2-1, 3-1, 2-1)



