Az Aranycsapat egyik kiváló, 88 éve született csatárára, Kocsis Sándor olimpiai bajnok és világbajnoki ezüstérmes labdarúgóra emlékeztek szerda délelőtt sírjánál, a Szent István-bazilika altemplomában.
Az Aranycsapat-emlékév keretében tartott emlékezésen a Ferencváros, a Bp. Honvéd, majd a Barcelona színeiben játszó Kocsis életműve előtt tisztelgett Sárfalvi Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős helyettes államtitkára, Kiss-Rigó László szeged-csanádi püspök, Szöllősi György, a magyar futballhagyomány és a Puskás-ügyek nagykövete, Lomnici Zoltán, az Aranycsapat-emlékév Testület elnöke és ifj. Buzánszky Jenő sportszervező. Szöllősi György beszédében kiemelte: Kocsis Sándor az egyetlen magyar labdarúgó, aki világbajnokságon egyedüli gólkirály lett, ráadásul az 1954-ben elért 11 góljánál csak egyszer, négy évvel később tudott valaki (a francia Just Fontaine) többet szerezni. Felidézte, hogy a Ferencváros játékosaként húszévesen behívták katonának, és hűtlenségre kényszerítették, mivel csak a Bp. Honvéd futballistájaként maradhatott élvonalbeli játékos. Kocsis számára nagy törést jelentett, hogy nem tudott beilleszkedni Katalóniában, és erős honvágya miatt visszavonulása után hitehagyott, mélabús emberként élte mindennapi életét.



