Klein Dávidék elérték az alaptábort az Everesten

A csúcsmászásra május második felében kerülhet sor

Sport
  • 2017.04.07. - 19:56

A Magyar Everest Expedíció 2017 csapata megérkezett az 5344 méter magasságban található alaptáborba, így a két hegymászó, Klein Dávid és Suhajda Szilárd napokon belül elkezdhetik a táborlánc kiépítését.

Az expedíció nyolc nap alatt közelítette meg a 2840 méteren található Luklából a déli alaptábort, hogy a szervezetüknek elég ideje legyen alkalmazkodni az egyre ritkább légkörhöz. 

A magashegyi betegség tüneteinek enyhítésére és a szervezet alkalmazkodásának felgyorsítása érdekében kétszer tartottak pihenőnapot, valamint rövidebb akklimatizációs túrákat tettek. A következő két hónapban a két hegymászó az alaptáborból fog több akklimatizációs körben egyre magasabbra mászni, hogy kiépítsék a táborláncot és szervezetüket felkészítsék a több mint 8000 méteres magasságra. 

A "climb high, sleep low", vagyis mássz magasra, aludj mélyen elvnek megfelelően a hegymászók az egyes felsőbb táborok kiépítése után mindig visszatérnek majd pihenni a körülbelül 5300 méteren lévő ideiglenes otthonukba. 

Az expedíció a déli oldalról közelíti meg a csúcsot, a csúcsmászás pedig saját becsléseik és a jellemző trendek szerint május második felében várható - közölte Prischetzky Réka, Klein Dávid kommunikációs menedzsere pénteken. Az expedíció célja a Föld legmagasabb csúcsa, a 8848 méter magas Mount Everest (Csomolungma) elérése oxigénpalack nélkül, elsőként a magyar expedíciós hegymászás történetében.

Reklám