A MOL-Pick Szeged 30-29-re legyőzte az ukrán Motor Zaporizzsja csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában, vasárnap.
A szegediek számára szinte teljesen tét nélküli volt a találkozó, hiszen az már korábban eldőlt, hogy nem végezhetnek a másodiknál rosszabb helyen a csoportjukban, az elsőségre pedig már csak minimális matematikai esélyük volt. Ezzel szemben az ukrán csapatnak rendkívül fontos volt a két pont megszerzése a rájátszásba kerüléshez.
Mindez látszott is az első félidőben, mert a vendégek az első perctől kezdve jobban összpontosítottak. A 12. percben már 6-3-ra vezettek, sőt öt perccel a szünet előtt 9-14 volt az állás, végül a Szeged némileg fel tudott zárkózni az első félidő végére. A hazaiaknak nem volt értékelhető kapusteljesítményük, és szinte minden poszton akadt gyenge periódusuk az első felvonásban.




