Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) két nemzetközi kupamérkőzésről eltiltotta Josep Guardiolát, a Manchester City vezetőedzőjét.
A spanyol szakembert azért büntette meg hétfőn a szervezet, mert a Liverpool elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágóján - amelyen a játékvezető az első félidő végén reklamálás miatt felzavarta a lelátóra - kommunikált a kispaddal, ez pedig szabálytalan.
Az eltiltás egyik fele felfüggesztett, így egyetlen mérkőzés az, amit biztosan ki kell hagynia az angol bajnok vezetőedzőjének.
A Liverpoolnak szurkolói nem megfelelő viselkedése miatt 49 ezer eurót (15,6 millió forintot) kell befizetnie az UEFA számlájára.



