Elsőként az Újpest labdarúgócsapata jutott a Magyar Kupa döntőjébe.
A fővárosi lila-fehérek tegnap este 1–1-es döntetlent játszottak a Békéscsaba otthonában, és mivel az első mérkőzésen 2–0-ra győztek, így 3–1-es összesítéssel bejutottak a fináléba. Az Újpest ezzel a sikerrel története 16. kupadöntőjére készülhet. Legutóbb, 2014-ben a Diósgyőr ellen a Puskás Ferenc Stadionban 1–1-es végeredmény után 11-esekkel megszerezte a kupát. A másik elődöntőben ma este (18 óra, tv: M4 Sport) a Ferencváros a Debrecent fogadja a Groupama Arénában, az első meccsen nem született gól, így a vendégeknek akár már a döntetlen is elég lehet a döntőbe jutáshoz.
Az NB I.-ben második MTK a hosszabbításban, Baki 93. percben szerzett fejesgóljával 1–0-ra legyőzte a vendég Paksot Dunaújvárosban a 20. fordulójából elhalasztott, kedden pótolt mérkőzésen. Az MTK mostani sikerével ötpontos előnyre tettek szert a harmadik Debrecennel szemben, s egyúttal megerősítette második helyét a tabellán.



