Kalap van, kalapemelés nincs

Férfikosárlabda-vb-selejtező, J csoport

Sport
  • 2019.02.25. - 00:37

Az a tény, hogy a magyar férfikosárlabda-válogatottnak a J csoportban két meccsel a körmérkőzések vége előtt még volt esélye arra, hogy a szeptemberi kínai világbajnokságra kijusson – örvendetes.

Más kérdés, hogy csak a matek mondatta mindezt. Meg a híresen „nagy motivátor”, Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány. Hiába terveztük a péntek esti selejtezőn azt, hogy támadásban, védekezésben meglepjük az olaszokat, mindebből semmit nem sikerült beváltani. Olyannyira katasztrofálisan játszottunk, hogy a nagy szünet előtt, 30–13-as talján vezetésnél, a kapitány időkéréskor azt találta mondani: „Nyugodjunk meg, sose láttam ilyet!” A harmadik tíz percre kissé összekaptuk magunkat, a két szolnoki, Benke és Vojvoda végre a tripláig is eljutott, de játékuk édeskevés volt az örömhöz, Varesében csúfos 75–41 lett a vége. No, de a záró meccsen még vissza lehet szerezni az önbecsülést, és a szombathelyi közönséget is ki lehet/kell szolgálni. A tét a horvátok elleni mai találkán az, hogy ne az övék, hanem a miénk legyen a negyedik hely, s így az Eb-sorsoláskor majd egy jobb kalapba kerüljünk. (Magyarország–Horvátország, 18.30, tv: M4).
Reklám