Jó magyar profizmus

Sport
  • 2015.07.13. - 22:59

Na, visszatértek a daliás napok, már megint határőr vagy vámos kell a magyar futballcsapatok mellé. Na nem mint a szép időkben, hogy kereskedelmi mennyiségben lehessen Fa szappant és Cornavin órát csempészni.

Nem. Egyszerűen azért, hogyha külföldre szólítja valamelyik csapatot a kupaszerencséje, akkor a teljes keretével tudjon utazni. Mint például most a Video-ton, amelynek ma este 20 órától a Bajnokok Ligája selejtezőjében a walesi The New Saints ellen van fellépése. A magyar bajnok tizennyolc játékossal utazott, s tulajdonképpen nem is kellene több egy-egy kiruccanásra, csakhogy vízumgondok miatt nem tarthatott a csapattal Braniszlav Danilovics, Filip Pajovics és Mirko Ivanovszki. Ráadásul Danilovics és Pajovics kapus, így aztán vagy a huszonhárom éves Gábor Péter vagy a nála öt évvel fiatalabb Gyánó József áll majd a fehérvári kapuban. Két abszolút újonc. Úgy látszik, a – sokak szerint hárommilliárdos – költségvetésből profi adminisztrátorra már nem futja. Úgyhogy nagyon kell egy vámos vagy útleveles a klubhoz, különben még lassan a gyúró meg a szertáros is pályára lép, öregbítve a magyar profizmus régi jó hírét. Így aztán teljesen mindegy, hogy tizenkét csapatos az első osztály, hány benne a budapesti klub, az sem számít, hogy most a világbajnok német futball a minta, mi maradunk az öreg magyar profizmusunknál. Az eddig kiválóan bevált. És már órát sem kell csempészni.
Reklám