A labdarúgó OTP Bank Liga tabelláját vezető Videoton hivatalos honlapján jelentette be, hogy leigazolta a Dinamo Zagreb 21 éves csatárát, Marko Maricot.

Maric folyamatosan tagja volt a bosnyák utánpótlás-válogatottaknak, U21-es korában azonban a horvát nemzeti csapatot választotta, idén januárban pedig már a felnőttek között is bemutatkozott, a Kína és a Chile elleni barátságos mérkőzéseken kapott szerepet Ante Cacic szövetségi kapitánytól.
„Nagyon örülök és büszke vagyok, hogy sikerült a Videotonhoz szerződnöm, rengeteg jót hallottam erről a klubról. Várom, hogy találkozzak a csapattársaimmal, és bekapcsolódjak a munkába. A volt Jugoszlávia területéről többen is szerepelnek itt, úgyhogy szerintem nem lesz problémám a beilleszkedéssel. Azért jöttem, hogy bajnoki címhez segítsem a Vidit, a nyáron pedig valamelyik nemzetközi kupában csoportkörbe jussunk” – nyilatkozta a vidi.hu-nak Mirko Maric.
"Mirko leigazolásával sikerült azt a vonalat továbbvinni, amit nyáron elkezdtünk. Horvát felnőtt válogatott érkezett a Dinamo Zagrebtől, ez komoly lépés az életünkben és egy jó üzenet a klub részéről. Tovább növeltük a versenyt a csapatba kerülésért, amivel még erősebbek leszünk. Mirko klasszikus csatár, aki a kapu előtt érzi jól magát, hasonló felfogásban játszik, mint mondjuk Marko Scsepovics. Fiatal, még csak 21 éves és ballábas, ami további variációs lehetőségeket nyújt a szakmai stábnak" - mondta a frissen igazolt játékosról Kovács Zoltán, a Videoton sportigazgatója.



