Úgy határozott a Sport Állandó Választottbíróság, hogy a Ferencvárosi TC labdarúgócsapatának tíz- helyett hárommillió forint büntetést kell fizetnie, ugyanakkor a Groupama Aréna négy szektorának három mérkőzésre szóló lezárását jelentő MLSZ-határozaton nem változtatott.
Az FTC azután fordult a választottbírósághoz, hogy az MLSZ november 7-i, elsőfokú döntése után a szövetség fellebbviteli testülete november 23-án hárommillióról tízre emelte a büntetést. A választottbíróság ítélete megállapította, hogy a szövetség fellebbviteli bizottsága jogsértően emelte fel az első fokon kirótt hárommilliós bírságot tízmillió forintosra, így a másodfokú határozat ezen részét hatályon kívül helyezte, tehát maradt a korábbi hárommillió forintos büntetés. A súlyos büntetést a november 4-én rendezett, Debrecen elleni találkozón megesett rendbontás miatt kapta a klub. A meccs szünetében verekedés tört ki a hazai drukkerek között, és késelés is történt.