A lelátóra száműzte Herczeg Andrást, a DVSC vezetőedzőjét a szombati, Ferencváros elleni NB I.-es bajnoki mérkőzés közben Iványi Zoltán játékvezető. A debreceni szakember így nem ülhet a kispadra a szombati, Videoton elleni rangadón. Azt hihetnénk, az edző először kapott ilyesfajta büntetést, de Herczeg 2005-ben, akkor pályaedzőként, három mérkőzésre szóló eltiltást kapott, ugyancsak a Ferencváros elleni bajnoki után. Azt a találkozót az Üllői úton rendezték, Kassai Viktor vezette.

A Magyar Hírlap megkérdezte Herczeget arról, mit mondott Iványi játékvezetőnek. „Sohasem szoktam káromkodni, de nyilván valamilyen, általam tévesnek vélt ítéletét kérdőjeleztem meg – felelte. – Most is állítom, nem beszéltem csúnyán. Tudomásul veszem az eltiltást.”
Megkerestük az MLSZ-t, azt tudakolva, hogy milyen osztályzatot adott Iványi Zoltánnak a meccs játékvezetői ellenőre. (A bíró nem ítélt büntetőt a Böde elleni szabálytalanság után, pedig a vétkes Tőzsér is elismerte, hogy szabálytalankodott.) Ugyanakkor, ha kiderül, hogy a bíró tévedett, az milyen szankciókkal jár, élhet-e a Játékvezetői Bizottság a pénzbüntetés szankciójával, és ha igen, milyen mértékű a büntetés?
S még azt: ki vagy kik döntik el, hogy egy téves ítéletet hozó játékvezetőt meddig pihentetnek?
A szövetség médiaosztályától, némi hezitálás után, azt a választ kaptuk, hogy a szövetség nem kíván nyilatkozni a konkrét ügyben. Így aztán azzal kapcsolatban, hogy a szövetség szerint hibázott-e Iványi Zoltán, az MLSZ véleményét legfeljebb abból tudjuk majd kikövetkeztetni, hogy mikor kap legközelebb küldést. Félreértés ne essék: meccsküldést…



