A holland Vitesse és az angol Southampton szurkolói csaptak össze Hollandiában, Anherm főterén a két együttes Európa Liga-selejtező mérkőzését megelőzően, a helyi rendőrség htvan embert vett őrizetbe.
Arnhemben a főterén csaptak össze a drukkerek egymással, randalíroztak és székeket dobáltak, a helyiek pedig lovasrendőrök bevetésével próbálták megfékezni őket.
A holland ANP hírügynökség pénteki jelentése szerint egy rendőr megsérült az összecsapás során, s az előállítottak többsége hazai szurkoló volt.
A találkozót később a vendégek nyerték meg 2-0-ra, s összesítésben 5-0-s különbéggel jutottak tovább az EL selejtezőjének harmadik köréből.



