Hatékonyabb fellépéssel a sport tisztaságáért

A kormányfő nemzetközi birkózószövetség elnökével tárgyalt

Sport
  • 2016.12.10. - 12:48

Orbán Viktor miniszterelnök szombat délelőtt az Országházban fogadta a Nemzetközi Birkózó Szövetség (UWW) elnökét, Nenad Lalovicot - tudatta Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.

ov-birkózás576x356
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (b3) és a birkózók világszövetségének (UWW) elnöke, Nenad Lalovic (b2) megbeszélése az Országház Nándorfehérvári termében. Mellettük Schmitt Pál volt köztársasági elnök, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tagja (szemben j), Fürjes Balázs, a budapesti olimpiai és paralimpiai pályázat vezetője (háttal, b) és Gyurta Dániel olimpiai, háromszoros világ- és kétszeres Európa-bajnok úszó (háttal j) - MTI Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda / Botár Gergely

A megbeszélés részvevői áttekintették a sportág hazai és nemzetközi helyzetét, és tárgyaltak a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) Richard McLaren vezette vizsgálóbizottsága által a napokban közzétett jelentésről is.
Szó esett arról is, hogy a nemzeti kormányok, a sportszövetségek, valamint a WADA hogyan tudnak közösen, az eddigieknél hatékonyabban fellépni a sport tisztasága érdekében - ismertette a Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető helyettes államtitkár.

Reklám