A BL-sorozattól búcsúzó Videoton az Európa Ligában folytathatja nemzetközi szereplését, ellenfele a lengyel Lech Poznant lesz a negyedik fordulóban.
Az európai szövetség (UEFA) nyoni központjában tartott pénteken sorsoláson az is kiderült, hogy a magyar bajnoki címvédő idegenben kezdi a párharcot, s a visszavágót kell hazai pályán megvívnia.
A Poznanban Lovrencsics Gergő, Kádár Tamás és Holman Dávid személyében három magyar légiós szerepel.
Az EL-selejtező negyedik fordulójának első mérkőzéseit augusztus 20-án, a második meccseket pedig egy héttel később rendezik.



