Három aranyérmet nyertek a magyarok a fekvenyomó Eb-n

Összesen 12 dobogós helyet ért el a csapat, ez az eddigi legjobb magyar Eb-szereplés

Sport
  • 2018.08.13. - 11:01

 felnőtteknél három arany- és egy ezüstérmet szereztek a magyar versenyzők a franciaországi Mérignac-ban rendezett fekvenyomó Európa-bajnokságon.


Palágyi Erzsébet fekvenyomó eb
Mérignac-ban rendezett fekvenyomó Európa-bajnokságon. Fotó: nvesz.hu

A Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) hétfői tájékoztatása szerint Szabó Ágnes a +84 kilogrammos kategóriában 145 kilós eredménnyel, az 52 kilósok között szereplő Nyers Mónika 100 kilóval, míg a 63 kg-os súlycsoportban érdekelt Palágyi Zsanett 117,5 kilóval diadalmaskodott. Az ezüstérem Kovács Eszter (72 kg) nevéhez fűződik.

A kontinensbajnokságon összesen - az utánpótlás és a Masters kategóriákat is beszámítva - 12 dobogós helyet ért el a csapat, ez az eddigi legjobb magyar Eb-szereplés.

Reklám