Három arany- és két ezüstérmet nyertek a magyarok az ifjúsági és U23-as kajak-kenu Európa-bajnokság első döntős napján a romániai Bascovban.
A magyar szövetség tájékoztatása szerint az 1000 méteres finálék során az ifjúságaiknál Pupp Noémi egyesben, valamint a Racskó Fruzsina, Rekop Csenge páros nyert, az U23-as mezőnyben pedig Nagy Flóra diadalmaskodott.
A 23 év alattiak mezőnyében a férfi kajaknégyes és egyesben Bogár Gábor lett második.



