A Mol Vidi FC-hez és a Bp. Honvédhoz hasonlóan, a Ferencváros és az Újpest sem tudott nyerni a nemzetközi kupák selejtezőiben.
A lila-fehérek vezettek ugyan Bakuban, az azeri Nyeftcsi otthonában, de aztán három gólt is beszedtek – az egyiket súlyos kapushibából –, így 3–1-re kikaptak. A visszavágóra kevés reményük maradt, noha kiegészülnek már két afrikai játékosukkal, Alassane Diallóval és Obinna Nwobodóval, akik vízumproblémák miatt nem léphettek be Azerbajdzsánba. A lila-fehéreknél csak olyan játékosok szerepeltek, akik a tavaszi idényben is a klub tagjai voltak. A Ferencvárosban Thomas Doll bevetett néhány új játékost, így Davide Lanzafamét, Abraham Frimpongot, Kjartan Finnbogassont és csereként Ivan Petrjakot is a Makkabi Tel-Aviv elleni hazai mérkőzésen. A zöld-fehérek a második félidőben vezetést szereztek a 2015–2016-os idényben a Bajnokok Ligája, a legutóbbi két évben pedig az Európa Liga főtábláján szerepelt izraeli együttessel szemben Sztefan Szpirovszki révén, de a vendégek a kilencvenedik percben Eliran Atar góljával kiegyenlítettek (1-1)