Fegyelmi eljárást indított huszonnyolc orosz sportoló ellen a Nemzetközi Olimpiai Bizottság a 2014-es szocsi téli olimpián végzett doppingvizsgálatokkal összefüggésben.
A lépésre annak nyomán került sor, hogy az oroszországi doppingbotrányról nyilvánosságra hozták Richard McLaren részletes jelentését, amelynek első felét még a riói olimpia előtt, júliusban tette publikussá a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA). Az megállapította, hogy Oroszországban 2011 és 2015 között harminc sportágban 643 esetben alkalmazták a pozitív teszteredmények leplezését szolgáló rendszert.



