Gina elbukott az éremkapuban

Asztalitenisz. Póta egyesben 0–3–ról fordított

Sport
  • 2016.10.21. - 00:14

Nem jutott az elődöntőbe, s így nem szerez érmet a budapesti asztalitenisz Európa–bajnokság vegyes páros számában Póta Georgina és a finn színekben induló Oláh Benedek kettőse.

A magyar–finn duó 3–1–re kapott ki az első helyen kiemelt a szerb Aleksandar Karakasevic és a litván, egyébként a Bp. Postásban versenyző Ruta Paskauskiene kettősétől. Karakasevic és Paskauskiene az előző fordulóban a Szudi, Pergel kettőst verte meg 3–2–re. Női párosban bejutott a legjobb tizenhat közé a Madarász Dóra, Pergel Szandra, a Póta Georgina, Matilda Ekholm kettős, kiesett ellenben Lovas Petra a szlovák színekben induló, révkomáromi Ódor Éva oldalán. Férfipárosban túljutott az első fordulón, s nyolcaddöntőt játszhat a Szudi Ádám, Lakatos Tamás duó, Ecseki Nándor és Majoros Bence ellenben kiesett. A női egyesben az öt magyarból hárman jutottak a legjobb harminckettő közé. Lovas Petra simán megverte az ukrán Gaponovát, s a román Dodeannal játszik majd. Pergel Szandra az ötszörös paralimpiai bajnok, lengyel Natalia Partykát verte meg nagy küzdelemben, következő ellenfele a holland–kínai Li Jie lesz. Póta Georgina 0–3–ról fordítva nyert 4–3–ra az angol Ho Tin–tin ellen. Nagy segítségére volt az őt végig lelkesen biztató tábor, amely szinte űzte őt a hajrában a győzelemig. Verhető ellenfél jön neki, a román Ciobanu. Nagyváradi Mercédesz az orosz Polina Mihajlovától, Madarász Dóra az 53 éves, kínai származású Nia Xia Liantól kapott ki és kiesett. A két Ádám, Szudi és Pattantyús lapzárta után játszott a férfi egyesben, a harminckettő közé jutásért.

Reklám