Galambos Péter a hatodik helyen végzett könnyűsúlyú egypárban a skóciai Hamiltonban zajló evezős-Európa-bajnokság utolsó, vasárnapi versenynapján.
A tavalyi berlini kontinensviadalon ugyanebben a versenyszámban ezüstérmes magyar versenyző az A döntő utolsó helyén végzett. Szierer János szövetségi kapitánynak hiányérzete van, mert a magyar evezősválogatott érem nélkül zárta a versenyt. Galambosról szólva azt mondta: „Döntőbe jutott, és érmet reméltünk tőle. Jól is kezdett, bátran versenyzett, de aztán megbicsaklott.” A kormányos kettesben tavaly világbajnok Simon Béla, Juhász Adrián duó tizenötödik lett, szereplésüket „egyértelmű csalódásnak” minősítette a szakvezető. Hozátette: „El kell dönteniük, hogy milyen versenyszámban indulnak, és ahhoz tökéletesíteniük a technikát.” Szombaton a Csiszár Péter, Fiala Balázs, Forrai Dávid, Tamás Bence összeállítású könnyűsúlyú négypárevezős az ötödik, a Polivka Dóra, Krémer Eszter kormányos nélküli kettes pedig a nyolcadik helyen végzett.