Férfi ifjúsági vízilabda-vb: Bronzérmes a magyar válogatott

Szerbiát sikerült legyőzni

Sport
  • 2018.08.19. - 18:29

A házigazda magyar válogatott bronzérmet nyert a szombathelyi férfi ifjúsági vízilabda-világbajnokságon, mivel a vasárnapi helyosztón 14-13-ra legyőzte Szerbiát.

vízilabdaifi
Fotó: Madar Dávid/MVLSZ

Az első negyedben a magyarok, a harmadik játékrészben viszont már a szerbek vezettek két találattal (4-2, 7-9). Az utolsó felvonást a hazai együttes egygólos hátrányban kezdte, de előbb fordított, majd nagy küzdelemben megőrizte minimális előnyét.
Horváth János szövetségi edző együttesének legeredményesebb játékosa Bóbis Botond volt, aki kilenc lövésből öt gólt szerzett.

Eredmény a hazai szövetség honlapjáról:
a 3. helyért:
Magyarország-Szerbia 14-13 (5-4, 2-3, 3-4, 4-2)

Reklám